Salam eziz dostlar. Men Qurbanov Reşad sizlere Avropanin 2 böyük ölkesinden söhbet açmaq isteyirem;Almaniya ve Fransa.Bu olkelerin her ikiside inkişaf etmiş ölkelerdi.Bu ölkelerin her ikiside dünyada demokratik tanıtmış ölkelerdi.Evvelce Almaniyadan söhbet açmaq isteyirem.Almaniya demokratik ölke olmadığını her terefli sübut edir.Birinci dereceli Merkezin 31ildiki hakimiyyetde olmaği.2ci Avrasiya materikinde Amerkanin bütü çirkın ışlerını aparan ölke olduğunu sübut edir.Avrasiya Materikinde bütün terroru yayan  Amerika bu çirkin ışlerını  Almaniya üzerinden görur.

Amerkanin planında olan SSR ve Yuqaslaviyani parçaliyib xirda olkeler yaradib Avropaya qatmagini hamisini Almaniyanin eliyle gördü.Almaniya dövleti  Yuqaslaviyadan parçaladigi Albaniya,Serbiya, Makidonya olkelerinden gelen siyasi mühacirlari qebul etmir .Oradan gelen mühacirlari direk  teyyareye mindirerek oz olkelerine gönderirler.son vaxtlar Iraq muhacirlerinin hamisina neqativ cavab vererek güvenilir olke siyahisina alib.Bir e qebul ettikleri ölke Suryadi.Çünki,orada Anlaşmanın islerinin başa çatmadiği ucundu .Bu nece demokratiyadi siz qiymet verin. Keçeyin Fransaya:bu ölke sonuncu seçimlerde dünyaya ve Amerkaya sübüt etdiki demokratiya nece olur. Evvelki president F.Holland ikinci defe da seçilmek hüquq olduğu halda seckiye qatilmadi.

Yeni seçilmiş Fransa prezidenti Emmanuel Makron seçki konpaniyasinda sübut etdiki dünya üzerinde yaşayan bütün insanlar dinindən, dilindən və irqindən asli olmayaraq bərabər huquqa malikdir.  Fransanin mühacirlari munasıbeti :Fransaya butun dünya üzerinden gelen muhacirlare qarşi münasibeti eynidi .Her bir insanın muhacirlik statusu incelenir ve doğrudan bu insanların problemleri varsa problemleri bu ö lkede hell olunur. Her bir ölkenin mühacirleri Fransa dövletinin edaletli mehkemesi qarşisinda problemlerinden danişir .Amerika prezident Tramp secildikden sonra Almanya konsleri Merkelle görüşüne basib qiymet verin.Fransa p rezidenti E.Makronla görüşüne baxin.Menim fikrimcə, Fransa Avropa birliyinin üzvü olmasaydi Almaniya Avropani Suriyaya cevirmisdi .

 

 

 

 

Rashad Qurbanov, Paris, 28.08.2017

 

 

 

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email